Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
 • Statystyka odwiedzin:
 • Dzisiaj: 3514
 • Wczoraj: 2048
 • Ten tydzień: 9238
 • Ten miesiąc: 58508
 • Wszystkie: 1106092

Informacje dla osób niepełnosprawnych (poruszających się na wózkach inwalidzkich)

 1. Prokuratura Okręgowa w Kielcach przy ul. Mickiewicza 7 nie posiada podjazdu dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. W budynku zamontowany jest dzwonek/domofon do drzwi połączony z portiernią budynku na poziomie chodnika umożliwiający wywołanie pracownika prokuratury. Na parterze budynku znajduje się toaleta przystosowana do osób niepełnosprawnych.
  Osobą kontaktową służącą wsparciem oraz pomocą w sprawie poruszania się po budynku przy ul. Mickiewicza 7 jest Pani Justyna Ciopińska - tel. kontaktowy 41 364-99-84.

 2. Prokuratura Okręgowa w Kielcach przy ul. Sandomierska 106 jak również Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód w Kielcach oraz Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach - wspólnie użytkowany budynek posiada dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim możliwość dostania się do budynku, gdzie wybudowany jest specjalny podjazd. Również w budynku zamontowana jest winda oraz na I i III piętrze są toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
  Osobą kontaktową służącą wsparciem oraz pomocą w sprawie poruszania się po budynku przy ul. Sandomierskiej 106:
  • w przypadku konieczności pomocy przy załatwianiu spraw w Prokuraturze Okręgowej jest Pani Beata Wójcik - tel. kontaktowy 41 364-96-15.
  • w przypadku konieczności pomocy przy załatwianiu spraw w Prokuraturze Kielce-Wschód jest Pani Kinga Kołomańska - tel. kontaktowy 41 364-98-47.
  • w przypadku konieczności pomocy przy załatwianiu spraw w Prokuraturze Kielce-Zachód jest Pani Anna Litwin-Kubicka tel. kontaktowy 41 364-97-05.

 3. Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie: budynek prokuratury wyposażony jest w windę oraz posiada przystosowane toalety dla osób niepełnosprawnych które ulokowane są na parterze budynku.
  Osobą kontaktową służącą wsparciem oraz pomocą w sprawie poruszania się po budynku Prokuratury Rejonowej w Jędrzejowie jest Pani Marta Sęk - tel. kontaktowy 41 38-02-320.

 4. Prokuratura Rejonowa w Pińczowie: budynek prokuratury posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych. Na parterze w budynku w korytarzu głównym (po stronie sądowej) znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych z odpowiednim oznaczeniem.
  Osobą kontaktową służącą wsparciem oraz pomocą w sprawie poruszania się po budynku Prokuratury Rejonowej w Pińczowie jest Pani Jolanta Wojtasik - tel. kontaktowy 41 358-21-72.

 5. Prokuratura Rejonowa w Starachowicach: budynek prokuratury posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych. Na parterze w budynku znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych.
  Osobą kontaktową służącą wsparciem oraz pomocą w sprawie poruszania się po budynku Prokuratury Rejonowej w Starachowicach jest Pani Beata Kończak - tel. kontaktowy 41 276-15-34.

 6. Prokuratura Rejonowa w Skarżysku Kamiennej: budynek prokuratury posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma przystosowanej toalety dla osób niepełnosprawnych.
  Osobą kontaktową służącą wsparciem oraz pomocą w sprawie poruszania się po budynku Prokuratury Rejonowej w Skarżysku Kamiennej jest Pan Piotr Sietrecki - tel. kontaktowy: 665 766 675.

 7. Prokuratura Rejonowa we Włoszczowie: budynek jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, do budynku prowadzi płaski wjazd, a na obu kondygnacjach znajdują się toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
  Osobą kontaktową służącą wsparciem oraz pomocą w sprawie poruszania się po budynku Prokuratury Rejonowej we Włoszczowie jest Pani Agnieszka Pałubicka-Tatar - tel. kontaktowy 41 388-35-56.

Natomiast w Prokuraturze Rejonowej w: Busku Zdroju, Końskich, Opatowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu oraz Staszowie budynki nie zostały przystosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Telefony kontaktowe do osób służących wsparciem oraz pomocą osobom niepełnosprawnym w tych prokuraturach:

 • Prokuratura Rejonowa w Busku Zdroju - tel. 41 357 80 62,
 • Prokuratura Rejonowa w Końskich - tel. 41 390 10 00,
 • Prokuratura Rejonowa w Opatowie - tel. 15 868 52 38,
 • Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim - tel. 41 267 14 03,
 • Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu - tel. 15 833-63-66,
 • Prokuratura Rejonowa w Staszowie - tel. 15 864 65 00.