Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 36
  • Wczoraj: 325
  • Ten tydzień: 3473
  • Ten miesiąc: 9071
  • Wszystkie: 683571
Wtorek 17.08.2021

Zarzuty i areszt w sprawie śmiertelnego wypadku w Daleszycach

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód w Kielcach prowadzi śledztwo w związku ze śmiertelnym zdarzeniem drogowym, do którego doszło w Daleszycach około godziny 18.30 w niedzielę (15.08.2021r.).

 

Jak ustalono mężczyzna kierujący w terenie zabudowanym z nadmierną prędkością samochodem marki Volkswagen potrącił przechodzące przez drogę 37-letnią kobietę i jej 4-letnią córkę – obie poniosły śmierć na miejscu zdarzenia. Bezpośrednio po potrąceniu pieszych kierujący pojazdem uciekł odjeżdżając wraz z dwoma pasażerami.

Na miejscu zdarzenia pod kierownictwem prokuratora wykonano oględziny, równolegle funkcjonariusze Policji podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy tego zdarzenia, a także pasażerów kierowanego przez niego auta i już o g. 19.00 dokonali zatrzymania 3 mężczyzn oraz ujawnili pojazd uczestniczący w wypadku. Wszyscy zatrzymani byli nietrzeźwi. W sprawie wykonano szereg czynności procesowych, a w tym przesłuchano świadków, zabezpieczono nagrania z monitoringu, dokonano oględzin pojazdu uczestniczącego w zdarzeniu, dziś (17.08.2021r.) wykonane zostały sekcje zwłok.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że w chwili zdarzenia samochodem kierował 39-letni Michał Z., któremu dziś prokurator przedstawił trzy zarzuty: pierwszy związany z umyślnym sprowadzeniem katastrofy w ruchu lądowym w następstwie umyślnego naruszenia reguł bezpieczeństwa, a w tym przekroczenia prędkości, kierowania w stanie nietrzeźwości, a w konsekwencji śmiertelnego potrącenia 37-latki i jej 4-letniej córki oraz ucieczki z miejsca zdarzenia; drugi związany z kierowaniem samochodem w stanie nietrzeźwości; trzeci związany z zaborem pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, a Sąd wniosek ten uwzględnił. Podejrzanemu grozi kara łączna do 20 lat pozbawienia wolności.