Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 141
  • Wczoraj: 332
  • Ten tydzień: 8512
  • Ten miesiąc: 9073
  • Wszystkie: 598101
Poniedziałek 19.04.2021

Zarzuty i areszt za czynną napaść na funkcjonariusza Policji

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko Norbertowi Sz. podejrzanemu o m.in. czynną napaść na funkcjonariusza Policji.

 

W dniu 14.04.2021 r. funkcjonariusze KWP w Kielcach podjęli działania zmierzające do zatrzymania Norberta Sz. poszukiwanego do odbycia ponad 16 lat kary pozbawienia wolności. W chwili, gdy poszukiwany próbował odjechać autem z miejsca, gdzie został namierzony, funkcjonariusze zablokowali mu drogę ucieczki, a następnie jeden z nich otworzył drzwi kierowanego przez poszukiwanego mężczyznę pojazdu, poinformował, iż jest policjantem i polecił się zatrzymać. Norbert Sz. usiłował wówczas uciec, tj. zaczął cofać autem, a chcąc jednocześnie pozbyć się interweniującego funkcjonariusza skierował pojazd na pobliskie ogrodzenie w taki sposób, że przygniótł funkcjonariusza do ogrodzenia i ciągnął go przy pojeździe, a także zniszczył ogrodzenie jednej z posesji i zatrzymał się na niej. Wówczas porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo, lecz drogę zablokowali mu kolejni funkcjonariusze, którzy go zatrzymali. Funkcjonariusz został ranny i trafił do szpitala, doznał obrażeń niezagrażających jego życiu. Natomiast przy zatrzymanym, który był trzeźwy, znaleziono narkotyki w postaci amfetaminy, pobrano też od niego krew do dalszych badań na zawartość narkotyków.

W dniu 16.04.2021 r. prokurator przedstawił Norbertowi Sz. dwa zarzuty, tj. pierwszy dotyczący czynnej napaści na funkcjonariusza Policji i spowodowania u niego obrażeń ciała do tego w warunkach recydywy oraz drugi dotyczący posiadania narkotyków. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Norbert Sz. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Prokurator zdecydował o skierowaniu do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd wniosek ten uwzględnił. Norbertowi Sz. grozi kara łączna do 18 lat pozbawienia wolności.