Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 161
  • Wczoraj: 332
  • Ten tydzień: 8532
  • Ten miesiąc: 9093
  • Wszystkie: 598121
Poniedziałek 12.04.2021

Wniosek o areszt wobec podejrzanego o m.in. usiłowanie porwania małoletniego

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach prowadzi śledztwo o sygn. PR 3 Ds. 107.2021 przeciwko 31-latkowi podejrzanemu m.in. o dokonanie rozboju i usiłowanie pozbawienia wolności małoletniego.

 

W sprawie zebrano materiał dowodowy w postaci przede wszystkim zeznań świadków, wyników przeszukań, zatrzymań rzeczy, oględzin monitoringu, opinii biegłego co do obrażeń, w oparciu o który ustalono następujący stan faktyczny. Do przedmiotowych zdarzeń doszło w dniu 08.04.2021 r., 31-letni Michał K. w środku dnia na osiedlu Ślichowice w Kielcach dokonał rozboju stosując przemoc wobec jednego z pokrzywdzonych i zabrał w celu przywłaszczenia telefon o wartości 700 zł, a nadto usiłował przy użyciu przemocy pozbawić wolności kolejnego, tym razem małoletniego, pokrzywdzonego poprzez umieszczenie go w bagażniku swojego samochodu. Dodatkowo naruszył też nietykalność cielesną jeszcze jednego małoletniego pokrzywdzonego szarpiąc go za ubranie. O tych wydarzeniach zawiadomiona została policja i po kilkunastu godzinach funkcjonariusze zatrzymali sprawcę.

            W dniu 11.04.2021 r. prokurator przedstawił Michałowi K. trzy zarzuty, tj. rozboju, usiłowania pozbawienia wolności małoletniego oraz naruszenia nietykalności cielesnej kolejnego małoletniego. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia, w których co do istoty zaprzeczał dokonaniu zarzucanych mu przestępstw. Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator zdecydował o skierowaniu do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosku o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Dziś Sąd rozpozna wniosek.

Podejrzanemu grozi kara łączna nawet do 20 lat pozbawienia wolności. W śledztwie kompletowany jest materiał dowodowy niezbędny do szczegółowego ustalenia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.