Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 53
  • Wczoraj: 645
  • Ten tydzień: 698
  • Ten miesiąc: 9810
  • Wszystkie: 582958
Poniedziałek 08.02.2021

Zatrzymanie, zarzut i areszt po zabójstwie 71-latka w Łopusznie

Prokuratura Rejonowa we Włoszczowie prowadzi śledztwo o sygn. PR Ds. 92.2021 przeciwko Kamilowi Ch. (lat 34) podejrzanemu m.in. o zabójstwo 71-letniego mieszkańca Łopuszna.

 

Zebrany dotychczas w sprawie materiał dowodowy w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia i zwłok na miejscu zdarzenia, wstępnych wyników sekcji zwłok, zeznań świadków, pozwolił na ustalenie, że do zdarzenia doszło w dniu 02 lutego br. w miejscu zamieszkania pokrzywdzonego. Kamil Ch. postanowił dokonać rozboju na znanym mu 71-latku. W tym celu udał się na jego posesję i wszedł do jego domu, gdzie zaatakował pokrzywdzonego, którego sterroryzował przy użyciu noża i następnie zadał mu nożem śmiertelną ranę w szyję, a z domu zabrał telewizor, telefon, pieniądze i narzędzia. Zwłoki pokrzywdzonego odkryła postronna osoba i wezwała Policję. Funkcjonariusze już kilka godzin po ujawnieniu zdarzenia zatrzymali do sprawy Kamila Ch. i drugiego mężczyznę, który mógł mieć związek ze zdarzeniem.

W dniu 04.02.2021 r. Kamila Ch. doprowadzono do Prokuratury Rejonowej we Włoszczowie, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa w związku z rozbojem i rozboju w warunkach recydywy, gdyż był on wcześniej karany i odbył karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo umyślne przeciwko mieniu. Podejrzany częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia. 

Z uwagi na ustalenia poczynione w sprawie prokurator skierował 05.02.2021 r. do Sądu Rejonowego we Włoszczowie wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. Jeszcze tego samego dnia Sąd uwzględnił wniosek prokuratora w całości. Drugiego z zatrzymanych mężczyzn zwolniono po przesłuchaniu w charakterze świadka. W śledztwie kompletowany będzie materiał dowodowy niezbędny do jednoznacznego ustalenia wszelkich okoliczności tej zbrodni. Za czyn zarzucany podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.