Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 29
  • Wczoraj: 635
  • Ten tydzień: 1903
  • Ten miesiąc: 11110
  • Wszystkie: 468406
Środa 26.08.2020

Pożar sklepu wielkopowierzchniowego na ul. Piekoszowskiej w Kielcach

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach prowadzi śledztwo o sygn. PR 3 Ds. 252.2020 w sprawie pożaru sklepu wielkopowierzchniowego przy ul. Piekoszowskiej w Kielcach. Postępowanie prowadzone jest w sprawie sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru.

 

Do zdarzenia doszło przed godziną 21.00 w dniu 24.08.2020 r. Pracownicy sklepu poczuli najpierw zapach spalenizny, a następnie zauważyli dym wydobywający się z paneli przy suficie. Natychmiast zarządzili ewakuację i wezwali służby ratunkowe. W tym czasie w sklepie przebywało łącznie około 30 osób – pracowników i klientów. Dodatkowo ewakuowano 3 osoby z domu usytuowanego w bezpośrednim sąsiedztwie płonącego sklepu. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Kilka godzin trwało gaszenie pożaru, a następnie dogaszanie pogorzeliska.

Dopiero po przekazaniu terenu przez straż pożarną po zakończonej akcji gaśniczej w dniu wczorajszym przystąpiono do oględzin miejsca zdarzenia, w których wziął udział biegły z zakresu pożarnictwa. Wstępna opinia biegłego będzie znana za kilka dni. W chwili obecnej nie można jeszcze jednoznacznie wskazać przyczyny zaistnienia pożaru. W śledztwie będzie teraz kompletowany materiał dowodowy niezbędny do precyzyjnego ustalenia przyczyn i przebiegu zdarzenia.