Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 23
  • Wczoraj: 635
  • Ten tydzień: 1897
  • Ten miesiąc: 11104
  • Wszystkie: 468400
Środa 26.08.2020

Wniosek o areszt dla podejrzanego o zabójstwo 37-latki

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód w Kielcach prowadzi śledztwo o sygn. PR 4 Ds. 248.2020 w sprawie m.in. zabójstwa 37-latki. W sprawie zebrano dotychczas materiał dowodowy w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia, zeznań świadków, wstępnych wyników sekcji zwłok.

W oparciu o ten materiał dowodowy ustalono, że 59-letni Mirosław P. od kilkunastu dni znęcał się fizycznie i psychicznie nad 37-letnią konkubiną, a w nocy z 23 na 24 sierpnia br. działając w zamiarze ewentualnym pozbawienia kobiety życia zadał jej szereg ciosów w istotne dla życia i zdrowia części ciała, w tym w głowę, powodując obrażenia skutkujące jej zgonem pomimo udzielenia specjalistycznej pomocy przez wezwany na miejsce personel medyczny, który wezwali policjanci po przybyciu na miejsce. Funkcjonariusze zatrzymali także 59-latka oraz dwóch innych mężczyzn. Zdarzenia te miały miejsce w Radlinie w gminie Górno.

W dniu 25.08.2020 r. prokurator przedstawił Mirosławowi P. zarzut zabójstwa i znęcania się nad pokrzywdzoną w warunkach recydywy – podejrzany był już bowiem karany i odbył kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz przeciwko mieniu. W toku przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia.

W dniu dzisiejszym prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. Oczekujemy na decyzję Sądu. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Pozostali dwaj zatrzymani zostali przesłuchani w charakterze świadków i zwolnieni.