Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 20
  • Wczoraj: 663
  • Ten tydzień: 3168
  • Ten miesiąc: 2048
  • Wszystkie: 430390
Sobota 13.06.2020

Areszt dla 60-latka podejrzanego o zabójstwo

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach prowadzi śledztwo o sygn. PR 2 Ds. 192.2020 w przeciwko Włodzimierzowi S. podejrzanemu o zabójstwo 51-latka.

 

W sprawie zebrano jak dotychczas materiał dowodowy w postaci przede wszystkim zeznań świadków, oględzin miejsca zdarzenia i zwłok na miejscu zdarzenia. Na jego podstawie ustalono, że do zdarzenia doszło nocą 11.06.2020 r. w Starachowicach. Ofiara wraz ze sprawcą i jeszcze jedną osobą spożywali alkohol w domu 60-latka. W pewnym momencie Włodzimierz S. zaatakował pokrzywdzonego nożem. Zadane ciosy okazały się śmiertelne w skutkach dla 51-latka.

Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze KPP w Starachowicach udali się na miejsce i zatrzymali Włodzimierza S. W dniu dzisiejszym został on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Starachowicach, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa. W toku przesłuchania podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył też wyjaśnienia zgodne z zebranym materiałem dowodowym. Celem zabezpieczenia prawidłowego biegu postępowania przygotowawczego prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Starachowicach o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy i Sąd wniosek ten uwzględnił. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.