Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 413
  • Wczoraj: 575
  • Ten tydzień: 2756
  • Ten miesiąc: 5343
  • Wszystkie: 433685
Wtorek 17.03.2020

Akt oskarżenia w sprawie usiłowania zabójstwa dwóch osób

Prokuratura Okręgowa w Kielcach zakończyła śledztwo o sygn. PO I Ds. 10.2019 prowadzone przeciwko Pawłowi K. podejrzanemu o m.in. usiłowanie zabójstwa sędziego i prokuratora. O sprawie informowaliśmy w komunikacie z 08.04.2019 r.

 

W dniu 13.03.2020 r. prokurator skierował w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kielcach. Oskarżonemu zarzucono popełnienie czterech przestępstw. Po pierwsze usiłowanie zabójstwa dwóch osób i zniszczenie mienia znacznej wartości (ponad 200.000 zł) poprzez podpalenie domu, w którym spali pokrzywdzeni. Po drugie znieważenia 5 funkcjonariuszy Policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych. Po trzecie i czwarte kierowania gróźb zniszczenia mienia poprzez podpalenie oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu wobec dwóch funkcjonariuszy Policji. Wszystkie te czyny miały miejsce od 4 do 5 kwietnia zeszłego roku. Po przeprowadzonej obserwacji sądowo-psychiatrycznej biegli zgodnie orzekli, że w czasie popełniania zarzucanych mu czynów Paweł K. miał zachowaną zdolność do rozpoznania ich znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Paweł K. nie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Oskarżony pozostaje tymczasowo aresztowany, za zarzucane mu czyny grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. W przeszłości był czterokrotnie karany, w tym za przestępstwa podobne do obecnie zarzucanych, tj. m.in. przeciwko mieniu, wolności, czy przeciwko działalności instytucji państwowych.