Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 623
  • Wczoraj: 306
  • Ten tydzień: 623
  • Ten miesiąc: 9830
  • Wszystkie: 467126
Wtorek 24.12.2019

Akt oskarżenia w sprawie wypadku drogowego z Sichowa Dużego, w którym śmierć poniósł 14-latek

Prokuratura Rejonowa w Staszowie nadzorowała prowadzone przez KPP w Staszowie śledztwo o sygn. PR Ds. 813.2019 przeciwko Przemysławowi S. (lat 53) podejrzanemu o spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 14-letni rowerzysta.

 

W toku śledztwa zebrano materiał dowodowy w postaci przede wszystkim oględzin miejsca zdarzenia i biorących w nim udział pojazdów, wyników sekcji zwłok, zeznań świadków, zapisu monitoringu miejsca zdarzenia, opinii biegłego z zakresu ruchu drogowego.

 

Do zdarzenia doszło w dniu 17.08.2019 r. około godziny 19.10, w miejscowości Sichów Duży. Kierujący samochodem marki Ford Fiesta Przemysław S., znajdujący się w stanie upojenia alkoholowego – 1,50 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, tj. w stężeniu sześciokrotnie przekraczającym granicę stanu nietrzeźwości – najechał na nastoletniego rowerzystę jadącego prawidłowo przed nim w tym samym kierunku, a następnie uderzył jeszcze w inny pojazd.

 

Na miejsce niezwłocznie wezwano policję i pogotowie ratunkowe, które zabrało pokrzywdzonego do szpitala. Następnie na miejsce przybył prokurator, pod którego kierownictwem wykonano czynności w postaci oględzin. Pojazdy zabezpieczono do oględzin przez biegłego. Niestety w dniu 18.08.2019r., pomimo udzielenia fachowej pomocy medycznej, pokrzywdzony chłopiec zmarł.

 

Tuż po zdarzeniu funkcjonariusze Policji dokonali zatrzymania Przemysława S. W dniu 19.08.2019 r. został on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w  Staszowie, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Przemysław S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. Prokurator zdecydował o skierowaniu do Sądu Rejonowego w Staszowie wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd wniosek ten uwzględnił.

 

W dniu 23.12.2019 r. prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Staszowie akt oskarżenia przeciwko Przemysławowi S., który pozostaje tymczasowo aresztowany. Oskarżonemu grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.