Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 657
  • Wczoraj: 567
  • Ten tydzień: 1224
  • Ten miesiąc: 1224
  • Wszystkie: 412664
Poniedziałek 25.11.2019

Wniosek o areszt wobec podejrzanego o potrącenie interweniującego policjanta

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach nadzoruje dochodzenie o sygn. PR 1 Ds 410.2019 prowadzone przeciwko Damianowi K. (lat 30) podejrzanemu o kradzież z włamaniem i wywieranie przemocą wpływu na czynności urzędowe funkcjonariuszy Policji.

 

 

Do zdarzenia doszło w dniu 21.11.2019 r. w Kielcach, gdy funkcjonariusze usiłowali zatrzymać Damiana K., podejrzewanego o kradzież samochodu. Damian K. podczas interwencji funkcjonariuszy, po początkowym zatrzymaniu kierowanego przez siebie pojazdu, następnie gwałtownie ruszył  autem w kierunku jednego z nich potrącając go, a potem odjechał do końca ulicy, gdzie porzucił pojazd i uciekł. Pościg za nim trwał kilkadziesiąt godzin i został on zatrzymany w dniu 23.11.2019 r.

W dniu dzisiejszym – w oparciu o materiał dowodowy w postaci przede wszystkim zeznań świadków wyników oględzin, dokumentacji medycznej – prokurator przedstawił Damianowi K. dwa zarzuty, tj. pierwszy dotyczący kradzieży z włamaniem samochodu Audi i drugi związany z wywieraniem przemocą wpływu na czynności urzędowe funkcjonariuszy Policji poprzez stosowanie przemocy wobec interweniującego funkcjonariusza i spowodowanie u niego obrażeń ciała. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Damian K. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia.

Prokurator skierował w tej sprawie do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. Sąd uwzględnił ten wniosek w całości. Czyny zarzucane oskarżonemu są zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.