Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 679
  • Wczoraj: 567
  • Ten tydzień: 1246
  • Ten miesiąc: 1246
  • Wszystkie: 412686
Wtorek 19.11.2019

Zarzut zabójstwa dla 27-latka z powiatu staszowskiego

Prokuratura Rejonowa w Staszowie prowadzi śledztwo o sygn. PR Ds. 1125.2019 przeciwko Dawidowi K. (lat 27) podejrzanemu m.in. o zabójstwo swojego ojca.

 

Na podstawie dotychczas zebranego materiału dowodowego – na który składają się przede wszystkim wyniki oględzin miejsca ujawnienia zwłok prowadzonych pod kierownictwem prokuratora, oględzin pojazdu, którym poruszał się sprawca, zeznań pierwszych świadków – ustalono, że w dniu 16.11.2019 r. Dawid K. samowolnie oddalił się ze szpitala psychiatrycznego i udał do Szczebrzusza w powiecie staszowskim, gdzie uwięził swoją babcię, której groził m.in. przy użyciu noża – kobiecie udało się jednak oswobodzić i uciec. W tym czasie na miejscu pojawił się 51-letni ojciec sprawcy, który przyjechał samochodem i doszło pomiędzy nimi do awantury, w trakcie której Dawid K. zadał ojcu kilka ciosów nożem, a następnie wciągnął go do samochodu. W następstwie zadanych obrażeń pokrzywdzony zmarł. Potem w pobliżu miejscowości Kije sprawca ciało zamordowanego ojca porzucił i podpalił w lesie. Porzucony samochód, którym poruszał się sprawca ujawniono w Rembieszycach w powiecie jędrzejowskim. Po godzinie 9.00 w dniu 18.11.2019 r. w Jędrzejowie Dawid K. został namierzony i zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji, a wkrótce po jego zatrzymaniu funkcjonariusze ujawnili zwłoki 51-latka.

W toku czynności zabezpieczono ślady mogące mieć związek ze zdarzeniem, a także potencjalne narzędzie zbrodni.

W dniu dzisiejszym prokurator przedstawił Dawidowi K. dwa zarzuty, tj. pierwszy dotyczący pozbawienia wolności i kierowania gróźb wobec swojej babci oraz drugi dotyczący zabójstwa ojca ze szczególnym udręczeniem, połączonego z pozbawieniem go wolności i w celu dokonania zaboru mienia w postaci pieniędzy oraz dokumentów.

Przesłuchany dwukrotnie w charakterze podejrzanego Dawid K. najpierw przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, których treści dla dobra śledztwa nie możemy podać do publicznej wiadomości, a następnie zaprzeczył sprawstwu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień, ale równocześnie podtrzymał pierwsze swoje wyjaśnienia.

Mając na uwadze okoliczności sprawy prokurator zdecydował o wystąpieniu do Sądu Rejonowego w Staszowie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. Oczekujemy na decyzję Sądu. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.