Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 450
  • Wczoraj: 575
  • Ten tydzień: 2793
  • Ten miesiąc: 5380
  • Wszystkie: 433722
Czwartek 31.10.2019

Zarzuty po zabójstwie 87-latki w Suchedniowie

Prokuratura Rejonowa w Skarżysku - Kamiennej prowadzi śledztwo o sygn. PR 2 Ds. 284.2019 w związku ze śmiercią 87-letniej kobiety w Suchedniowie. Do zdarzenia doszło w dniu 29.10.2019 r.

 

Na miejscu zdarzenia, pod kierownictwem prokuratora i z udziałem funkcjonariuszy Policji, dokonano oględzin. Przesłuchano też świadków zdarzenia i uzyskano wstępne wyniki przeprowadzonej w dniu wczorajszym sekcji zwłok.

Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że 30-letni mieszkaniec Suchedniowa zachowywał się agresywnie w domu. W związku z powyższym na miejsce wezwani zostali, przez członka rodziny, funkcjonariusze Policji. Zanim dotarli na miejsce 30-latek zadał nożem śmiertelne obrażenia swojej 87-letnią babci, a następnie zaatakował nożem policjantów, którzy przyjechali na interwencję. Funkcjonariusze musieli użyć broni palnej, aby powstrzymać agresywnego mężczyznę. Postrzelili go, a następnie obezwładnili. Pomimo udzielenia pomocy medycznej życia kobiety nie udało się uratować. 30-latek został natomiast przewieziony do szpitala celem medycznego zaopatrzenia.

W dniu dzisiejszym prokurator przedstawił zatrzymanemu Karolowi D. 2 zarzuty, tj. zarzut zabójstwa 87-latki, a nadto zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji oraz zmuszania ich przemocą do zaniechania prawnych czynności służbowych i spowodowania obrażeń ciała u jednego z funkcjonariuszy. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Prokurator skierował już do Sądu Rejonowego w Skarżysku - Kamiennej wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na 3 miesiące, oczekujemy na decyzję Sądu. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.