Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 614
  • Wczoraj: 306
  • Ten tydzień: 614
  • Ten miesiąc: 9821
  • Wszystkie: 467117
Piątek 11.10.2019

Zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i areszt dla podejrzanego

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo przeciwko 30-latkowi podejrzanemu o posiadanie znacznych ilości narkotyków.

 


 
W dniu 08.10.2019 r. funkcjonariusze Policji zatrzymali mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, u którego znaleziono narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy. Przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych 30-latka doprowadziło do ujawnienia pocisku artyleryjskiego kalibru 88 mm i pistoletu wraz z amunicją. Pocisk został zabezpieczony i wywieziony przez saperów.

 

W dniu 10.10.2019r. prokurator przedstawił Sławomirowi S. zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się on do zarzucanego mu czynu. Z uwagi na ujawnione okoliczności prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy, gdyż tylko taki środek jest w stanie zapewnić prawidłowy tok śledztwa. Wczoraj w godzinach popołudniowych Sąd wniosek ten uwzględnił.

 

Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż w zależności od wyników opinii dotyczącej ujawnionego pocisku i pistoletu z amunicją, podejrzanemu mogą być przedstawione kolejne zarzuty. Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.