Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 679
  • Wczoraj: 567
  • Ten tydzień: 1246
  • Ten miesiąc: 1246
  • Wszystkie: 412686
Poniedziałek 23.09.2019

Śledztwo w sprawie kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód w Kielcach prowadzi śledztwo o sygn. PR 4 Ds. 246.2019 w sprawie kierowania w ruchu drogowym samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości przez sędziego sądu powszechnego okręgu kieleckiego. Do zdarzenia doszło w Kielcach wczesnym popołudniem w dniu 18.09.2019 r.
         Zebrany w toku dotychczasowych czynności materiał dowodowy – w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia i pojazdów, zeznań świadków, oględzin zapisów monitoringu, wyników badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wskazuje, iż kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo na prawidłowo poruszającym się ulicą Ściegiennego kierowcy samochodu Peugeot, w wyniku czego doszło do kolizji obu pojazdów. Kierowcy nie odnieśli obrażeń, poddali się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – kierowca Peugeota był trzeźwy, badanie kierowcy drugiego pojazdu wykazało obecność alkoholu w wydychanym powietrzu w stężeniu przekraczającym ustawowy próg stanu nietrzeźwości. Od kierującego samochodem Volkswagen dodatkowo pobrano krew do badań na zawartość alkoholu – wyniki badania zostaną uzyskane za kilka tygodni. Czynności na miejscu zdarzenia prowadzone były przez prokuratora.
           Postępowanie prowadzone jest w sprawie, po skompletowaniu materiału dowodowego podjęta zostanie decyzja w przedmiocie przekształcenia śledztwa w fazę ad personam, tj. o przedstawieniu zarzutu, co w przypadku kierującego samochodem Volkswagen wymagać będzie uchylenia immunitetu sędziowskiego.