Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 71
  • Wczoraj: 606
  • Ten tydzień: 973
  • Ten miesiąc: 7004
  • Wszystkie: 311474
Środa 14.08.2019

Akt oskarżenia wobec kierowcy i jednego z pasażerów po śmiertelnym w skutkach wypadku drogowym w Zawichoście

Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu zakończyła śledztwo o sygn. PR Ds. 1.2019 przeciwko m.in. Kacprowi C. podejrzanemu o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. O sprawie informowaliśmy w komunikacie z 03.01.2019 r.

 

W toku śledztwa w oparciu o zebrany materiał dowodowy – a w tym opinie biegłego z zakresu wypadków komunikacyjnych i biegłych lekarzy sądowych dotyczącą okoliczności zgonu pokrzywdzonego – ustalono, że sprawcą wypadku był kierujący samochodem osobowym Kacper C., a po wypadku on i pasażerowie pojazdu, chociaż wiedzieli co się zdarzyło, nie udzielili pomocy rannemu pieszemu, mogąc to uczynić bez narażania siebie i innych osób.

Prokurator przedstawił zatem ostatecznie Kacprowi C. dwa zarzuty, tj. spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz drugi dotyczący nieudzielenia pomocy rannemu pieszemu. W toku śledztwa Kacper C. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, początkowo składał wyjaśnienia, ostatecznie skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Zarzut nieudzielenia pomocy rannemu usłyszał jeden z pasażerów pojazdu Michał S. W toku śledztwa nie przyznał się on do popełnienia zarzucanego mu czynu, skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.  

Materiały wobec pozostałych pasażerów, nieletnich w czasie czynu, wyłączono do odrębnego rozpoznania celem przekazania do sądu dla nieletnich.

W dniu 13.08.2019r. prokurator skierował w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Sandomierzu. Kacprowi C. grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, Michałowi S. do 3 lat pozbawienia wolności.