Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 99
  • Wczoraj: 606
  • Ten tydzień: 1001
  • Ten miesiąc: 7032
  • Wszystkie: 311502
Środa 14.08.2019

Zabójstwo mieszkańca Raszkowa – zakończenie śledztwa

Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie zakończyła śledztwo dotyczące śmierci 62-letniego mieszkańca Raszkowa w gminie Słupia. O sprawie informowaliśmy w komunikacie z 28.02.2019 r.

 

Zebrany w sprawie materiał dowodowy w postaci opinii kryminalistycznych, wyników oględzin, zeznań świadków, wyników sekcji zwłok, a także opinii biegłych psychiatrów, pozwolił na ustalenie przebiegu zdarzenia i merytoryczne zakończenie tego postępowanie. Z opinii biegłych psychiatrów wynika, iż w czasie popełniania zarzucanego czynu Robert J. miał ograniczoną w stopniu znacznym poczytalność, a Grzegorz J. był całkowicie niepoczytalny.

Wobec Roberta J. skierowano w dniu 09.08.2019 r. akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kielcach. Natomiast wobec Grzegorza J. prokurator w tym samym dniu skierował do tego samego Sądu wniosek o umorzenie postępowania i zastosowanie środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym, gdyż biegli dodatkowo stwierdzili, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez niego ponownie czynu zabronionego z użyciem przemocy lub groźby jej użycia.

W zakresie podejrzanej Teresy J. śledztwo zostało umorzone wobec śmierci podejrzanej, gdyż zmarła ona w toku postępowania.