Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 646
  • Wczoraj: 567
  • Ten tydzień: 1213
  • Ten miesiąc: 1213
  • Wszystkie: 412653
Piątek 09.08.2019

Zarzuty dla matki po śmierci 3-miesięcznego dziecka

Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie prowadzi śledztwo o sygn. PR Ds. 1114.2019 dotyczące śmierci 3-miesięcznej dziewczynki w Jędrzejowie.

 

Do śmierci dziecka doszło w dniu 07.08.2019r. Dwoje 3-miesięcznych dzieci przebywało wówczas wraz z matką w domu. Około godziny 9.00 kobieta zauważyła, iż jedno z dzieci nie daje oznak życia i poprosiła o pomoc sąsiadkę, która wezwała pogotowie ratunkowe. Pomimo udzielenia dziecku fachowej pomocy medycznej nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Matka dzieci była w czasie zdarzenia nietrzeźwa.

Oględziny na miejscu zdarzenia zostały wykonane przez prokuratora z udziałem funkcjonariuszy Policji i biegłego lekarza sądowego. Po kilku godzinach kompletowania materiału dowodowego ujawniono okoliczności, które dały prokuratorowi podstawę do zatrzymania matki dziecka, a nadto w kontynuowano zabezpieczanie materiału dowodowego, a w tym w dniu 08.08.2019r. uzyskano wstępne wyniki sekcji zwłok. Do sprawy przesłuchano też świadków.  

W dniu dzisiejszym prokurator przedstawił Patrycji M. 3 zarzuty. Pierwszy związany jest z narażeniem przez nią dziecka – jako osobę, na której ciążył obowiązek opieki – na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Drugi zarzut dotyczy posiadania niewielkiej ilości marihuany, a trzeci udzielenia innej osobie w celu osiągniecia korzyści majątkowej niewielkiej ilości tego narkotyku. Przesłuchana w charakterze podejrzanej Patrycja M. przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec niej wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Podejrzanej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.