Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 11
  • Wczoraj: 421
  • Ten tydzień: 432
  • Ten miesiąc: 16774
  • Wszystkie: 299415
Sobota 03.08.2019

Zarzuty dla ojca tragicznie zmarłej 11-miesięcznej dziewczynki

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód w Kielcach prowadzi śledztwo o sygn. PR 4 Ds. 214.2019 w sprawie śmierci 11-miesięcznej dziewczynki na ul. Czarnowskiej w Kielcach. Do zdarzenia doszło wieczorem w dniu 01.08.2019 r.

 

Zebrany w toku dotychczasowych czynności materiał dowodowy – w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia, zeznań świadków i wstępnych wyników przeprowadzonej w dniu wczorajszym sekcji zwłok – wskazuje, iż Marcin O. znajdując się w stanie nietrzeźwości, doprowadził do wypadnięcia swojej córki z balkonu bloku znajdującego się na parterze budynku i w ten sposób nieumyślnie spowodował jej zgon w wyniku odniesionych obrażeń.

W dniu dzisiejszym prokurator przedstawił Marcinowi O. zarzut doprowadzenia, jako osobie, na której ciążył szczególny obowiązek opieki nad małoletnią, do jej wypadnięcia z balkonu i spowodowania w ten sposób nieumyślnie jej śmierci. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marcin O. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym. Prokurator zastosował wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Zarzucany podejrzanemu czyn jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.