Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 2
  • Wczoraj: 400
  • Ten tydzień: 3037
  • Ten miesiąc: 6317
  • Wszystkie: 326238
Środa 24.07.2019

Zatrzymanie i zarzuty dla podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego w Tokarni

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach prowadzi postępowanie przygotowawcze o sygn. PR 2 Ds. 1462.2019 dotyczące wypadku drogowego, który miał miejsce w Tokarni w Gminie Chęciny.

 

Do zdarzenia doszło wieczorem w dniu 22.07.2019r. Kierujący samochodem marki VW Golf Piotr M., znajdując się w stanie nietrzeźwości, wjechał na trasę S7 pod prąd i kontynuował jazdę, aż doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się w kierunku Warszawy samochodem marki VW Transporter. W wyniku zderzenia śmierć poniósł kierowca samochodu VW Transporter, a pasażerka tego pojazdu oraz kierowca i pasażerka drugiego z aut zostali ranni.

Na miejscu funkcjonariusze Policji, pod kierownictwem prokuratora i z udziałem biegłego lekarza sądowego oraz biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych, dokonali oględzin miejsca zdarzenia, oględzin zwłok i pojazdów. Osoby ranne zostały odwiezione do szpitala.

Ponieważ już z pierwszych czynności podjętych na miejscu zdarzenia wynikało, iż sprawcą wypadku jest kierowca VW Golfa, prokurator polecił go zatrzymać. W późnych godzinach wieczornych w dniu 23.07.2019r. prokurator przedstawił Piotrowi M. dwa zarzuty, tj. zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w następstwie umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i drugi zarzut związany z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Piotr M. częściowo przyznał się do pierwszego z zarzucanych mu czynów, w całości do drugiego, złożył także wyjaśnienia. Z pozyskanej dokumentacji medycznej wynika, iż Piotr M. miał w chwili zdarzenia we krwi alkohol w stężeniu 2,2 g/l, co odpowiada wartości 2,2 promila.

Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator skieruje w dniu dzisiejszym do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. Zarzucane podejrzanemu czyny są zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.