Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 679
  • Wczoraj: 567
  • Ten tydzień: 1246
  • Ten miesiąc: 1246
  • Wszystkie: 412686
Czwartek 04.07.2019

Akt oskarżenia w sprawie usiłowania zabójstwa

Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej zakończyła śledztwo o sygn. PR 2 Ds. 271.2018 prowadzone przeciwko Wojciechowi R. podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło w dniu nocy z 20 na 21 grudnia zeszłego roku w Suchedniowie.

 

W toku śledztwa zebrano materiał dowodowy w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca i rzeczy, dokumentacji medycznej, opinii biegłych, zeznań świadków. Ustalono, że w dniu 20.12.2019r. w hotelu w Suchedniowie odbywała się wigilia pracownicza, w toku której ujawnił się konflikt pomiędzy Wojciechem R. a innymi pracownikami firmy budowlanej. Po powrocie z wigilii do hotelu na tle tego konfliktu doszło do przepychanek pomiędzy pracownikami, a w pewnym momencie Wojciech R. zadał dwóm ze współpracowników po ciosie nożem w tułów. Ciosy te spowodowały u pokrzywdzonych obrażenia stanowiące w obu przypadkach chorobę realnie zagrażającą życiu, a przed skutkiem w postaci śmierci uratowało pokrzywdzonych szybkie udzielenie fachowej pomocy medycznej.

Tuż po zdarzeniu Wojciech R. został zatrzymany, a prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa obu pokrzywdzonych i spowodowania u nich ciężkich obrażeń ciała. Na wniosek prokuratora został następnie tymczasowo aresztowany. Przesłuchiwany w charakterze podejrzanego Wojciech R. początkowo częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, następnie zanegował swoje sprawstwo. Początkowo składał wyjaśnienia, które jedynie częściowo są zgodne z ustalonym stanem faktycznym. 

 

W dniu 29.06.2019r. prokurator skierował w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kielcach. Oskarżonemu, który pozostaje tymczasowo aresztowany, grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.