Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 215
  • Wczoraj: 475
  • Ten tydzień: 1748
  • Ten miesiąc: 10925
  • Wszystkie: 315395
Piątek 28.06.2019

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa na ul. Denkowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyła śledztwo przeciwko Radosławowi S. podejrzanemu o zabójstwo. O sprawie informowaliśmy w komunikatach z 30.11.2018 r. W dniu 27.06.2019 r. w sprawie tej skierowano akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kielcach.

 

 
W toku śledztwa zebrano materiał dowodowy w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia, wyników sekcji zwłok, opinii biegłych, zeznań świadków, który pozwolił na odtworzenie przebiegu zdarzenia. Jak ustalono Radosław S. w trakcie kłótni i szarpaniny z pokrzywdzonym zadał mu jeden cios nożem w szyję,  w następstwie którego doszło do uszkodzenia tętnicy szyjnej, a w konsekwencji do zgonu 66-latka w wyniku wykrwawienia się. Narzędzie zbrodni zabezpieczono w toku śledztwa. W chwili zdarzenia tak pokrzywdzony jak i sprawca byli nietrzeźwi.

 

W toku śledztwa Radosław S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia, w których zaprzeczał, aby miał zamiar pozbawić pokrzywdzonego życia. Jak orzekli biegli psychiatrzy był on w czasie popełnienia zarzucanego mu czynu poczytalny.

Radosław S. pozostaje tymczasowo aresztowany, za zarzucany mu czyn grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.