Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 256
  • Wczoraj: 475
  • Ten tydzień: 1789
  • Ten miesiąc: 10966
  • Wszystkie: 315436
Wtorek 25.06.2019

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa w Grzybowej Górze

Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej zakończyła śledztwo o sygn. PR 2 Ds 198.2018 prowadzone przeciwko Damianowi M. podejrzanemu o zabójstwo mężczyzny w Grzybowej Górze w gminie Skarżysko-Kościelne oraz znieważenie jego zwłok i Marioli Sz. podejrzanej o utrudnianie postępowania karnego w tej sprawie poprzez zacieranie śladów tej zbrodni oraz o znieważenie zwłok. W dniu dzisiejszym akt oskarżenia w tej sprawie został przekazany do Sądu Okręgowego w Kielcach. O sprawie informowaliśmy w komunikatach z 12 i 13 października zeszłego roku.

 

W sprawie zebrano kompletny materiał dowodowy – w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca ujawnienia zwłok, sekcji zwłok, zeznań świadków, czy wreszcie opinii biegłych – który pozwolił na ustalenie, że Damian M. zadając pokrzywdzonemu liczne ciosy po całym ciele pozbawił go życia, a następnie wraz z Mariolą Sz. postanowili zatrzeć ślady przestępstwa i dodatkowo dokonali znieważenia zwłok.

Do wszystkich tych zdarzeń tych doszło w okresie od 30 września do 5 października br., a przyczyną śmierci pokrzywdzonego były liczne obrażenia w obrębie głowy. Przesłuchani w charakterze podejrzanych Damian M. i Mariola Sz. przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów – z tym, że Mariola Sz. jedynie częściowo – i złożyli wyjaśnienia w dużej mierze korespondujące z ustaleniami śledztwa. Damianowi M. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a Marioli Sz. kara do 5 lat pozbawienia wolności, oboje pozostają tymczasowo aresztowani.