Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 208
  • Wczoraj: 475
  • Ten tydzień: 1741
  • Ten miesiąc: 10918
  • Wszystkie: 315388
Wtorek 25.06.2019

Zatrzymania i areszty za rozbój na 83-latce

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód w Kielcach prowadzi śledztwo o sygn. PR 4 Ds. 180.2019 przeciwko 5 podejrzanym o dokonanie rozboju.

 

W dniu 23.06.2019 r. w jednej z miejscowości w Gminie Bieliny pięcioro sprawców – 2 mężczyzn i 3 kobiety – weszło do domu jednorodzinnego, gdzie używając przemocy doprowadzili 83-letnią pokrzywdzoną do stanu bezbronności, dokonali zaboru w celu przywłaszczenia pieniędzy w kwocie 56.800 złotych, a następnie odjechali z miejsca zdarzenia. Sąsiad pokrzywdzonej zauważył całą sytuację i o zdarzeniu zawiadomił telefonicznie Policję, a funkcjonariusze niezwłocznie udali się w rejon zdarzenia, gdzie zauważyli pojazd, którym wg opisu mieli poruszać się sprawcy. Pojazd został szybko zatrzymany do kontroli, a wszyscy sprawcy ujęci.

 
W miniony poniedziałek wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty dokonania rozboju. Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień.  
 
Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Kielcach wnioski o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wszystkich podejrzanych i jeszcze w dniu wczorajszym Sąd uwzględnił wszystkie pięć wniosków prokuratora. Zarzucany podejrzanym czyn jest zagrożony karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.