Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 651
  • Wczoraj: 567
  • Ten tydzień: 1218
  • Ten miesiąc: 1218
  • Wszystkie: 412658
Poniedziałek 29.04.2019

Zatrzymania i areszt w narkotykowym śledztwie

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód w Kielcach prowadzi postępowanie przygotowawcze o sygn. PR 4 Ds. 204.2018 dotyczące obrotu znacznymi ilościami narkotyków.

 

W dniu 25.04.2019 r. na polecenie prokuratora funkcjonariusze KMP w Kielcach dokonali zatrzymania 38-letniego Mariusza P. W czasie zatrzymania próbował on rozjechać samochodem funkcjonariuszy Policji. Dodatkowo do sprawy zatrzymano jeszcze 4 inne osoby, a w toku czynności zabezpieczono do sprawy m.in. ponad kilogram narkotyku zidentyfikowanego jako amfetamina oraz ponad 11000 zł mogących pochodzić z nielegalnego procederu. 

W miniony piątek prokurator przedstawił trzem zatrzymanym zarzuty. Mariuszowi P. przedstawiono zarzut dotyczący udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków, nadto kolejny dotyczący niezatrzymania się do kontroli i czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji oraz trzeci dotyczący nielegalnego posiadania amunicji. 38-letniemu Dariuszowi K. prokurator przedstawił zarzut posiadania narkotyków, a 64-letniemu Sławomirowi P. zarzut wywierania przemocą wpływu na czynności urzędowe funkcjonariuszy, naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważania ich podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. 

Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o tymczasowe aresztowanie Mariusza P. na okres 3 miesięcy i jeszcze w dniu 26.04.2019 r.  Sąd uwzględnił ten wniosek. 

Wobec pozostałych zatrzymanych podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozorów Policji i poręczeń majątkowych. Niektóre z zarzucanych podejrzanym czynów są zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.