Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 0
  • Wczoraj: 684
  • Ten tydzień: 1251
  • Ten miesiąc: 1251
  • Wszystkie: 412691
Środa 24.04.2019

Zarzut i areszt w sprawie zabójstwa mężczyzny w Sandomierzu

Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu prowadzi śledztwo o sygn. PR Ds. 524.2019 przeciwko Robertowi P. podejrzanemu o zabójstwo 38-latka.

 

Do zdarzenia doszło w dniu 21.04.2019 r. w Sandomierzu. Pomiędzy uczestnikami świątecznego spotkania doszło do sprzeczki, a już po jej zakończeniu Robert P. zaatakował pokrzywdzonego przy użyciu noża, którym zadał mu cios w tułów. W wyniku poniesionych obrażeń pokrzywdzony zmarł. 

Zebrany w toku dotychczasowych czynności materiał dowodowy – w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia, zeznań świadków i zabezpieczonej dokumentacji medycznej – pozwolił na ustalenie opisanego wyżej przebiegu zdarzenia i jego sprawcy, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji.

W dniu 23.04.2019 r. prokurator przedstawił Robertowi P. zarzut zabójstwa pokrzywdzonego, a następnie przesłuchał w charakterze podejrzanego. W wyjaśnieniach podejrzany przyznał się do udziału z zajściu, ale umniejszał swoją odpowiedzialność.

Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Sandomierzu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy i w dniu 24.04.2019 r. Sąd wniosek ten uwzględnił w całości. Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.