Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 682
  • Wczoraj: 567
  • Ten tydzień: 1249
  • Ten miesiąc: 1249
  • Wszystkie: 412689
Wtorek 13.03.2018

Nieprawomocny wyrok skazujący w sprawie Kamila T.

W dniu dzisiejszym Sąd Okręgowy w Kielcach wydał wyrok w sprawie Kamila T. oskarżonego m. in. o zabójstwo żony.

O sprawie tej informowaliśmy komunikatem z dnia 14.12.2016r. Do zdarzenia doszło w dniu 4.05.2014 r. w Starachowicach. Śledztwo w tej sprawie początkowo umorzono, gdyż brak było dowodów wskazujących na to, iż do śmierci pokrzywdzonej doprowadziła inna osoba. Pomimo formalnego umorzenia sprawa cały czas pozostawała w zainteresowaniu policji i prokuratury, a w wyniku podjętych czynności ujawniono nowe istotne szczegóły tego zdarzenia, które pozwoliły na zatrzymanie podejrzanego i przedstawienie mu przez prokuratora zarzutów zabójstwa żony, znęcania się nad nią i kierowania gróźb wobec innej osoby. Jak wykazały dowody zebrane w toku śledztwa, po dokonaniu tej zbrodni upozorował on samobójstwo żony. Akt oskarżenia Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej skierowała do Sądu w dniu 29.05.2017r. Od grudnia 2016r. Kamil T. pozostaje tymczasowo aresztowany.

Wydając dziś wyrok Sąd uznał oskarżonego za winnego zabójstwa i znęcania się nad żoną. Za czyny te wymierzył kary pozbawienia wolności w wymiarach odpowiednio 25 lat i 6 miesięcy oraz karę łączną 25 lat pozbawienia wolności, a nadto orzekł zadośćuczynienie na rzecz matki ofiary w kwocie 100.000 zł oraz na rzecz jej ojca i dwóch córek w kwotach po 50.000 zł. Sąd uniewinnił natomiast oskarżonego od kierowania gróźb wobec koleżanki zamordowanej żony. Wyrok ten jest nieprawomocny. Oskarżyciel publiczny żądał za zabójstwo kary dożywotniego pozbawienia wolności, a za znęcanie kary 2 lat pozbawienia wolności.

Prokurator złoży wniosek o nadesłanie pisemnego uzasadnienia tego wyroku, a po zapoznaniu się z nim podejmie decyzję o zakresie apelacji.