Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 56
  • Wczoraj: 236
  • Ten tydzień: 520
  • Ten miesiąc: 18538
  • Wszystkie: 709200

Aktualności

Czwartek 02.09.2021

Akt oskarżenia wobec sprawcy stalkingu i usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach zakończyła śledztwo przeciwko Adrianowi M. podejrzanemu o m.in. stalking i usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 

 
Śledztwo w tej sprawie wszczęto połowie czerwca br. W oparciu o zebrany materiał dowodowy ustalono, że 23-letni Adrian M. od kwietnia do połowy czerwca tego roku uporczywie nękał mieszkankę Kielc w ten sposób, że nieustannie wysyłał jej wiadomości SMS i telefonował do niej wbrew jej woli, a także śledził ją i nachodził, co wzbudziło w pokrzywdzonej, z uwagi na intensywność tych zachowań oraz przekazywane treści, poczucie zagrożenia, a nadto istotnie naruszało jej prywatność. W dniu 16.06.2021 r. Adrian M. śledził pokrzywdzoną, a w pewnym momencie zaatakował ją zadając uderzenie w twarz i powodując naruszenie nietykalności cielesnej. Gdy w obronie pokrzywdzonej stanął jeden ze znajdujących się w pobliżu mężczyzn, sprawca najpierw skierował wobec niego groźby pozbawienia życia w celu zmuszenia go do zaniechania obrony, a gdy to nie poskutkowało zaatakował go przy użyciu noża bezpośrednio zmierzając do pozbawienia go wzroku, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na uchylenie się przez pokrzywdzonego od zadawanych ciosów. Pokrzywdzony doznał jednak lekkich obrażeń m.in. lewego oka. Następnie Adrian M. zaczął uciekać z miejsca zdarzenia, lecz został ujęty przez policjantów. Już po zatrzymaniu kierował groźby pozbawienia życia wobec innego mężczyzny, który był świadkiem zdarzenia.
 
Zatrzymanemu Adrianowi M. prokurator przedstawił łącznie pięć zarzutów, tj.: stalkingu; naruszenia nietykalności cielesnej, zmuszania groźbą bezprawną do określonego zachowania; usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu z dokonaniem naruszenia czynności narządu ciała na okres poniżej dni 7; kierowania gróźb pozbawienia życia. Adrian M. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia sprzeczne z ustaleniami poczynionymi na podstawie innych dowodów.
 
W dniu 25.08.2021 r. prokurator skierował w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kielcach. Oskarżonemu, który od dnia zdarzenia pozostaje tymczasowo aresztowany, grozi kara łączna do 20 lat pozbawienia wolności.