Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 77
  • Wczoraj: 236
  • Ten tydzień: 541
  • Ten miesiąc: 18559
  • Wszystkie: 709221

Aktualności

Wtorek 31.08.2021

Akt oskarżenia w sprawie czynnej napaści na funkcjonariusza Policji

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach zakończyła śledztwo przeciwko Norbertowi Sz. podejrzanemu o m.in. czynną napaść na funkcjonariusza Policji. O zdarzeniu informowaliśmy w komunikacie opublikowanym 19.04.2021 r. W dniu 25.08.2021 r. prokurator skierował w tej sprawie do Sądu Rejonowego w Kielcach akt oskarżenia przeciwko Norbertowi Sz. oraz Tomaszowi R.

 

Norbert Sz. oskarżony został o pięć przestępstw, tj. czynną napaści na funkcjonariusza Policji i spowodowanie u niego obrażeń ciała, dwa czyny polegające na uszkodzeniu mienia (ogrodzenia posesji i auta), a nadto o posiadanie narkotyków oraz o kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków, przy czym trzy pierwsze popełnił w warunkach recydywy. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Norbert Sz. przyznał się tylko do popełnienia dwóch czynów, tj. czynnej napaści na funkcjonariusza i posiadania narkotyków. Natomiast Tomasz R., u którego narkotyki zabezpieczono w toku realizacji czynności związanych z zatrzymaniem Norberta Sz., oskarżony został o posiadanie znacznych ilości narkotyków w postaci marihuany w warunkach recydywy i przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Norbertowi Sz., który pozostaje tymczasowo aresztowany, grozi kara łączna pozbawienia wolności do 20 lat, a Tomaszowi R. kara do 15 lat pozbawienia wolności.