Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 323
  • Wczoraj: 650
  • Ten tydzień: 973
  • Ten miesiąc: 9404
  • Wszystkie: 222055
Czwartek 07.03.2019

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa na ul. 1-ego Maja w Kielcach

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach zakończyła śledztwo o sygn. PR 3 Ds 336.2018 przeciwko Tomaszowi B. podejrzanemu o zabójstwo. W dniu 06.03.2019 r. w sprawie tej skierowany został akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kielcach. O sprawie informowaliśmy w komunikacie z dnia 08.11.2018 r.

 

W toku śledztwa skompletowano materiał dowodowy w postaci przede wszystkim zeznań świadków, wyników oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczonych rzeczy, nagrań ze zgłoszenia zdarzenia i monitoringu, czy wreszcie niezwykle dla sprawy istotnych opinii biegłych. Z opinii sporządzonej po sekcji zwłok wynika, iż przyczyną śmierci pokrzywdzonego były rany kłuto-cięte klatki piersiowej. W czasie zdarzenia podejrzany był nietrzeźwy.

Tak zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Tomaszowi B. przez prokuratora obok zabójstwa jeszcze drugiego zarzutu, tj. kierowania gróźb karalnych wobec kolejnej osoby. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia obu zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia w dużej mierze sprzeczne z ustalonym stanem faktycznym.

Z opinii sądowo-psychiatrycznej wynika, iż czasie istotnym dla popełnienia obu zarzucanych mu czynów podejrzany miał znacznie ograniczoną zdolność do rozpoznania znaczenia czynów i pokierowania swoim postępowaniem, a zatem był częściowo niepoczytalny.

Tomasz B. był w 2018 r. dwukrotnie karany, a w tym za znęcanie się i groźby na karę łączną 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania. Obecnie grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.