Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 98
  • Wczoraj: 473
  • Ten tydzień: 2051
  • Ten miesiąc: 5995
  • Wszystkie: 258992
Czwartek 07.02.2019

Akt oskarżenia w sprawie prania brudnych pieniędzy pozyskanych w wyniku uzyskania bezprawnego dostępu do konta bankowego

Prokuratura Okręgowa w Kielcach zakończyła śledztwo o sygn. PO IX Ds. 22.2018 (początkowo prowadzone w Prokuraturze Rejonowej Kielce-Wschód w Kielcach) przeciwko Robertowi P. podejrzanemu o pranie brudnych pieniędzy w kwocie 400.000 zł, które zostały pozyskane w wyniku bezprawnego uzyskania dostępu do konta bankowego. O sprawie informowaliśmy w komunikacie z 27.07.2018 r.

 

 

W toku śledztwa zebrano materiał dowodowy w postaci zeznań świadków, dokumentacji bankowej, danych operatorów telefonii komórkowej, wyników przeszukań i oględzin rzeczy. Ostatecznie ustalono, że przestępstwo dotyczy kwoty 400.000 zł, czyli nieznacznie niższej od tej objętej pierwotnym zarzutem, gdyż kwota 19.500 zł nie pochodziła z nielegalnej działalności, ale służyła do uwiarygodniania rachunku bankowego.

 

Akt oskarżenia skierowano w tej sprawie do Sądu Okręgowego w Kielcach w styczniu br. Oskarżony pozostaje tymczasowo aresztowany, a czyn, który mu zarzucono jest zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności. Do odrębnego rozpoznania wyłączono materiały w zakresie nieustalonych osób, które dokonały przełamania zabezpieczeń bankowości elektronicznej na koncie bankowym i wypłacili z niego pieniądze przelewając je na założony specjalnie w tym celu przez oskarżonego rachunek w bankowy. Trwają czynności zmierzające do ustalenia tych sprawców.