Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 331
  • Wczoraj: 260
  • Ten tydzień: 331
  • Ten miesiąc: 10153
  • Wszystkie: 237105
Czwartek 03.01.2019

Zarzuty dla Kacpra C. po śmiertelnym w skutkach wypadku drogowym w Zawichoście

Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu prowadzi śledztwo o sygn. PR Ds. 1.2019 przeciwko Kacprowi C. podejrzanemu o spowodowanie wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym i ucieczka z miejsca zdarzenia.
         Do zdarzenia doszło po północy w dniu 01.01.2019 r. na ulicy Plażowej w Zawichoście. Kacper C. kierował samochodem osobowym, w którym znajdowało się jeszcze 4 osoby. Jadąc po  tej ulicy najechał na leżącego na jezdni 33-letniego mieszkańca tej miejscowości. Już po zdarzeniu zatrzymał się i wraz z dwojgiem pasażerów wysiadł z pojazdu. Następnie wszyscy oddalili się z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu mężczyźnie. Przejeżdżający chwilę później ulicą inny kierowca zauważył leżącego pokrzywdzonego i wezwał pogotowie ratunkowe. Na miejscu pod kierownictwem prokuratora funkcjonariusze Policji i biegły z zakresu techniki motoryzacyjnej wykonywali czynności procesowe. Kacper C. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji kilka godzin po zdarzeniu, a z przeprowadzone wówczas badania na zawartość alkoholu i narkotyków dały wynik negatywny.
 

            W dniu dzisiejszym prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył stosowne wyjaśnienia.  


             Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Sandomierzu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 2 miesięcy.Sąd nie rozpoznał jeszcze wniosku. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.