Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 321
  • Wczoraj: 260
  • Ten tydzień: 321
  • Ten miesiąc: 10143
  • Wszystkie: 237095
Środa 02.01.2019

Umorzenie śledztwa w sprawie śmierci lekarza z włoszczowskiego szpitala

Prokuratura Rejonowa we Włoszczowie zakończyła śledztwo w sprawie śmierci lekarza z włoszczowskiego szpitala, który w 2017r. zmarł po nocnym dyżurze.

 

Do zdarzenia doszło w dniu 04.09.2017r. Około godziny 7.30, gdy lekarz kończył dwunastogodzinny nocny dyżur, dyrektor szpitala przekazała mu za pośrednictwem innego pracownika pisemne polecenie oddelegowania na dyżur w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie nie było innego lekarza, ale odmówił on przyjęcia tego pisma informując, że źle się czuje i następnie zgłosił się na SOR jako pacjent. Tam zdiagnozowano u niego zawał mięśnia sercowego. Wdrożono stosowne leczenie i przetransportowano go do szpitala w Końskich, gdzie pomimo podjętych działań medycznych zmarł.  

W sprawie zabezpieczono dokumentację medyczną i pracowniczą dotyczącą pokrzywdzonego, przesłuchano świadków, w tym personel medyczny, a przede wszystkim zasięgnięto opinii zespołu biegłych z zakresu medycyny.

Zebrany materiał dowodowy nie wykazał nieprawidłowości w leczeniu pokrzywdzonego, ani nieprawidłowości w działaniu osób odpowiedzialnych za BHP w ZOZ we Włoszczowie i narażenie przez to pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, ani naruszenia jego praw pracowniczych.  

Także stwierdzony w toku śledztwa brak na SOR ZOZ we Włoszczowie stale dyżurującego lekarza i powierzenie realizacji jego obowiązków lekarzom ze szpitalnych oddziałów nie stanowił zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów, gdyż pomimo tego możliwe było prawidłowe zabezpieczenie medyczne zgłaszających się tam pacjentów.

Tym samym śledztwo zostało w dniu 31.12.2018r. umorzone wobec braku znamion wszystkich objętych nim czynów zabronionych. Postanowienie to nie jest prawomocne.