Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 331
  • Wczoraj: 260
  • Ten tydzień: 331
  • Ten miesiąc: 10153
  • Wszystkie: 237105
Środa 02.01.2019

Podwójne usiłowanie zabójstwa – wniosek o umorzenie i zastosowanie środka zabezpieczającego

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach zakończyła śledztwo o sygn. PR 3 Ds 247.2018 prowadzone przeciwko Danielowi O. (lat 31) podejrzanemu o usiłowanie dwóch zabójstw. O sprawie informowaliśmy w komunikacie z 10.08.2018 r.

 

W toku śledztwa zebrano materiał dowodowy w postaci przede wszystkim zeznań świadków, wyników oględzin miejsc i rzeczy, a także opinii biegłych, który pozwolił na przyjęcie, że Daniel O. dopuścił się zarzucanych mu czynów. Z opinii biegłych psychiatrów i psychologa wynika jednak, iż w czasie popełniania zarzucanych czynów był on całkowicie niepoczytalny, tj. nie mógł rozpoznać znaczenia czynów, ani pokierować swoi postępowaniem. Jednocześnie biegli ci stwierdzili, że istnieje wysokie i realne niebezpieczeństwo, że przebywając na wolności może on popełnić ponownie czyn zabroniony podobny do tych, jakie zarzucono mu w niniejszej sprawie, a w związku z tym zachodzi konieczność umieszczenia go w zakładzie psychiatrycznym.

W dniu 31.12.2018r. prokurator skierował w tej sprawie do Sądu Okręgowego w Kielcach wniosek o umorzenie postępowania i zastosowanie wobec Daniela O. środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Daniel O. pozostaje tymczasowo aresztowany.