Pomniejsz tekstNormalny tekstPowiększ tekst
Włącz kontrast
Informacje dla osób niepełnosprawnych
  • Statystyka odwiedzin:
  • Dzisiaj: 339
  • Wczoraj: 260
  • Ten tydzień: 339
  • Ten miesiąc: 10161
  • Wszystkie: 237113
Środa 19.12.2018

Zarzuty dla podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód w Kielcach prowadzi śledztwo o sygn. PR 3 Ds 1070.2018 przeciwko Alfredowi K. (lat 31) podejrzanemu o wywołanie fałszywego alarmu.

 

Do zdarzenia doszło w dniu 18.12.2018r. tuż przed godziną 14.00. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował, że w budynku Sądu Rejonowego w Kielcach na ul. Warszawskiej 44 podłożona jest bomba. Doszło do ewakuacji osób przebywających w tym budynku. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe i Policja. Dokonano sprawdzenia budynku – nie ujawniono żadnych podłożonych ładunków. Równolegle prowadzone były przez Policję czynności zmierzające do namierzenia i zatrzymania sprawcy fałszywego alarmu i w ich wyniku został on zatrzymany jeszcze przed godziną 14.30.

W dniu 19.12.2018r. prokurator przedstawił zatrzymanemu Alfredowi K. zarzut zawiadomienia o zdarzeniu zagrażającym życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w znacznych rozmiarach i wywołania tym samym czynności instytucji państwowych w celu uchylenia tego zagrożenia. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym.

Z uwagi na całokształt okoliczności sprawy prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego wolnościowych środków zapobiegawczych w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego. Zarzucany podejrzanemu czyn jest zagrożony karą do 8 lat pozbawienia wolności.